Ara:
Buz Maske/ Ice Mask

Zen Professional

Buz Maske
50 TL
300 ge
Kullanım Sayısı : 15
İndirim: %0
Not: Siteden Ürün Satışı Yapılmamaktadır

Buz Maskesi Nedir


Buz Maskesi Nedir ?
Buz maskesi, profesyonel bir yüz ve vücut bakım ürünüdür.Benzersiz formülündeki  arındırıcı, yumuşatıcı etkisi sayesinde  günlük yaşamın yıpratıcı etkileri ile  yorulmuş cildi yeniler canlandırır ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Buz Maskesi, sıcak buhardan sonra gözenekleri temizlenmiş ve yumuşamış olan cildinize şok etkisi sağlar. Uygulama ile cildin sıkılaşmasına ve temizlenmiş olan cildin tekrar siyah nokta oluşumunu minimum seviyeye düşürür. İçeriğindeki kolojen sayesinde cilde esneklik kazandırır, kırışıklıkları azaltır ve daha pürüzsüz bir görünüm sağlar.
Buz maskesi sadece profosyonel  güzellik merkezlerinde değil evde de çok rahat bir şekilde uygulanabilir.
Buz Maskesi Hangi Problemleri Çözer
·         Cilt uyuşukluğu;
·         Yüz kırışıklıkları, belirgin kıvrımlar;
·         Sarkık yanaklar, yüz ovalinin deformasyonu;
·         Şişme, ikinci çene;
·         Soyulma, gerginlik hissi;
·         Yağ bezlerinin artmış çalışması;
·         Akne, durgun noktalar;
·         Genişlemiş gözenekler, komedonlar;
·         Heterojen veya mat ten rengi.
Buz Maskesi Faydaları
·         Aşırı vücut yağlarıyla savaşır.
·         Aktif olarak deri altı yağını kırar ve yap bezlerinin oluşturduğu salgıların  doğal üretimini düzeltir.
·         Yüzün konturu pürüzsüzleşir, daha net ve güzel olur.
·         Yara izlerini ve çatlak izlerini pürüzsüzleştirir. Sivilce ve sivilce izleri ile iyi başa çıkıyor.
·         Sivilce ve siyah noktaları iyileştirir.
·          Kir ve yağlı tapaları gözeneklerden derinlemesine temizler ve “emer”, derideki toksik maddeleri giderir.
·          Cilt daha kolay nefes almaya başlar, metabolizmayı iyileştirir.
·         Maske genişlemiş gözenekleri daraltmaya yardımcı olur ve yeni kirletici maddeler ve iltihaplanma riskini azaltır.
·         Gözle görülür şekilde gençleşme sağlar ve epidermisin yaşlanma sürecini de engeller.
·         Buz maskesi ile cildin erken yaşlanmasını ve “yıpranmasını” önleyerek hücre yenilenme sürecini harekete geçirir, cildi faydalı maddeler ve elementlerle besler.
·         Yatıştırıcı etkisi vardır. Kızarık ve tahriş olmuş cildi besler, iltihaplı bölgeleri tedavi eder. Yüze sağlıklı ve güzel bir renk verir.
·         Şişliği giderir. Şişliği ortadan kaldırır, yüz incelir ve belirgin kontürler alır.
·         Cildi sıkılaştırır ve besler, kan dolaşımını artırır , cilt fark edilir derecede canlanır, gevşek veya sarkık bölgeler sıkılaşır.
·         Strese yol açan kas gerginliği hafifletilir. Bu da ruh hali ve iyiliğimizi olumlu yönde etkiliyor. Bilim adamları yüz kaslarındaki sürekli gerginliğin, vücudun farklı kasların gerginliğinin artmasına neden olduğunu bulmuşlardır. Bu nedenle, rahatlamak ve gevşemek istiyorsanız, yüzünüze bakmaya başlayın.
·         Buz Maskesi sadece yüz için kullanılmaz. Ayrıca boyun, dekolte ve hatta kalça üzerinde çok iyi sonuçları vardır . Bu maskeler selüliti, çatlakları ve izleri zarifçe temizler. Tabii ki, mide, yanlarda, kalçalarda veya bacaklarda bir maske uygulamak için, örneğin bir kız arkadaşınızın yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz . Çünkü bu tür manipülasyonları gerçekleştirmek tek başınıza uygun değildir.
·         Buz Maskesi hücrelerden toksinleri uzaklaştırır, cildi pürüzsüzleştirir ve yapısını iyileştirir. Henüz farkına varılmamış olsa bile Buz Maskesi’ne  gençliğin iksiri diyebiliriz. Sonuçta, onun yardımı ile, sadece yüz gençleşmekle kalmıyor, uygulama yapıldığı takdirde tüm vücutta etkileri hemen gözlemlenebiliyor.
Buz Maskesi Kullanımı
Buz  maskesi, yüz ve vücut cildi için doğal ve güvenli bir araç olarak bilinir. Dudakların hassas cildine, göz çevresindeki bölgeye ve üst göz kapaklarına uygulanabilir. Maske hafifçe hareket eder ve bu hassas bölgelere bile zarar vermez. Sağlıklı bir insan için endişelenecek bir şey yoktur,
Bu tür maskelere alerjiniz var ise  cildi alerjik bir reaksiyon için test etmek için, az miktarda buz maskesini  cildin küçük bir bölgesine, örneğin dirseğin veya bileğin içinden uygulanmanız yeterlidir. Bir saat içinde epidermis üzerinde kızarıklık veya başka bir değişiklik olmazsa, maskeyi güvenle kullanabilirsiniz.
Herhangi bir göz hastalığı varsa veya cilt  çok yıpranmış  veya tahriş olmuş ise  o bölgelere uygulama yapılırken dikkatli olunmalıdır.
Hamilelik veya emzirme döneminde, vücut sıklıkla hormonal dalgalanmalar ve yeniden düzenlemeler geçirir. Vücut, sıradan bir şekilde en sıradan şeylere bile tepki gösterebilir, yeni sadece bir ilaç veya kozmetik prosedürlerinden bahsetmiyoruz . Bu nedenle, bu hassas dönemde bir buz maskesi kullanmadan önce daima bir doktora danışmalısınız.
Uygulama Öncesi Dikkat  Edilmesi Gereken Hususlar  
Buz Maskesi  içeriğindeki formül sayesinde çabuk sertleşen bir üründür. Ürün soğuk su veya buzla hazırlanırsa ürünün donma süresi uzar aynı zamanda kullanılan su miktarı ile ürünün  donma süresini ayarlayabilirsiniz. Genelde ürünü yüzünüze uygulamak için sadece 4-5 dakikanız vardır. Bu süre içinde uygulama yapmaz iseniz maskenin hazırlama kabının içinde donmuş olduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle, uygulama yapmadan önce cildinizi  temizlemeniz ve ürünü uygulamaya hazır hale getirmeniz gerekir. Cildinizi özel bir tonik  veya yıkama losyonu ile temizleyin. Cildiniz çok pul olmuşsa  ya da sayısız siyah noktada varsa , hafif bir soyma işlemi yapmanız ve en belirgin siyah noktaları çıkarmanız gerekir. Sıradan bir ovma yani peeling işlemi yapmanız yüzün temizlenmesine  yardımcı olacaktır. Yüzünüze  sıcak ve nemli bir  havluyla biraz buhar yapın ve  etkiyi artırmak için cildin sorunlu bölgelerine masaj yapın.  Ayrıca buz maskesi uygulamasına başlamadan hemen önce yüzünüzü kozmetik sütle silebilir ve cildinizi temizlemek için uygun bir serum kullanabilirsiniz. Bu uygulama cildin tonunu artıracak ve aynı zamanda  maskenin etkisini de  artıracaktır.
Not: Maske uygulamadan önce siyah noktalar en az birkaç saat önce temizlenmelidir. Çünkü çıkarma işleminden sonra, gözeneklerin normale dönmesine ve daralmasına izin vermeniz gerekir, böylece bu bölgeler yoluyla enfeksiyon vücuda giremez.
Buz Maskesi Hazırlanışı ve Uygulanması
20 g Buz Maskesi’nin içine 40 g soğuk su yada buzlu ilave edilerek yaklaşık 15-20 saniye spatula yada fırça ile karıştırınız. Hızlı bir şekilde cilde uygulayınız. Yaklaşık 1,5 mm kalınlığında uygulanması tavsiye edilir.
Uygulama özel bir spatula ile yapılması  en uygunudur. Maskeyi göz kapaklarına ve göz bölgesine de uygulamak isterseniz birinden yardım almanız uygun olacaktır.Uygulamadan sonra maske yaklaşık beş dakika yüzünde sertleşir. Bu sertleşmeden korkmayın, yüz biraz gerilebilir. Ürün bu süre içinde kauçuk benzeri bir yapıya bürünür. Ürün uygulandıktan sonra maksimum 30 dakika yüzde bekletilmelidir. Uygulama yaparken Buz Maskeyi dış kısımlara doğru daha kalın bir tabaka halinde sürerseniz soyarken kolaylık sağlayacaktır.
Maskenin yoğun kenarlarını çenenin her iki tarafından dikkatlice kaldırın ve “soymaya” başlayın. Bu acı vermez, ancak cilde zarar vermemek için ani hareketler olmadan dikkatli davranmanız gerekir. Maske tamamen kırılmadan çıkarılmalıdır. Ürünü tamamen çıkardıktan sonra cilde nemlendirici bir tonik  ve besleyici bir ürün uygulamanız etkiyi artıracaktır.
Uyarılar
·         Çıkarılan maske çöp kutusuna atılmalıdır. Tuvalete atmayın çünkü maske suda erimeyecektir.
·         Maskeyi aşağıdan yukarıya doğru uygulayın. Bu yüzden süreci kontrol etmeniz sizin için daha uygun olacaktır.
·         Maskenin kenarları daha kalın yapılmalıdır. Böylece çıkarmak çok daha kolay olacaktır.
·         Buz maske çok çabuk kurur, bu nedenle çabuk ama dikkatli bir şekilde uygulama yapmanız  gerekir.
·         Maske sıvı olmamalıdır. Ürün yüzden akmamalıdır. Kıvamı krema veya kozmetik kil gibi olmalıdır.
·         Boyun bölgesine de uygulama yapmakta fayda vardır ayrıca bu bölgenin  besleyici maske ve losyon uygulamasıyla desteklenmesi gerekir.
·         Klostrofobik insanlar  karışımı gözlerine uygulamamalıdır. Bu durum korku veya panik durumunu tetikleyebilir
·         Maskeyi burunda kullanırken dikkatli olun burun delikleri açık kalmalıdır.
·         En iyi etkiyi elde etmek için, uygumla seansları haftada bir veya iki kez, toplamda  sekiz ile 15 kez arasında gerçekleştirilir. Akabinde 1 yada 2 ay ara verip daha sonra aynı seansları tekrar edebilirsiniz.
 
Sohbete Başla
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim